Bayraklı

Bayraklı

 

Bayraklı pimapen pvc kapı satış montaj ve servis hizmetleri sunmaktayız. Pimapen yeni yapılan yapılarda en çok tercih edilen ve renk seçenekleri olarakda geniş ürün yelpazesi sunar. Eski yapılarda kullanılan ağaç kapı pencerelerin zamanla yıpranarak çürümesi sonucunda artık değişim zamanı gelen pencereler pimapen pvc doğrama ile değiştirilmektedir. Pimapen boyama ve cila yapma ihtiyacı olmaz bakımı son derece kolaydır nemlı bez veya deterjan ile temizlenebilir solma yapmaz çürüme yapmaz ve uzun yıllar kullanabilir bir sistemdir. Ağaçtan yapılan pencere ve kapılar ise boya yada cila yapılmaz ise zamanla hava şartlarından dolayı deforma olur. Pimapen ısı yalıtımı sağlar içerdeki ısıyı korur buda enerji tasarrufu sağlar.

Bayraklı hızlı şekilde gelişmesi yeni inşaatlar yapılması ve eski binalarında tadilat yapılması ile gelişimi devam etmektedir buda Bayraklı pimapen firması, firmaları, pimapen şirketi, şirketleri, pimapenci, pimapenciler, bu bölgede hizmet vermeye başlamıştır. Firmamız ile iletişime geçerek Bayraklı en uygun pimapen fiyatları ile sizlerde bizi tercih edebilirsiniz. Firmamız Bayraklı pimapen tamir servis hizmeti sunmaktadır.

75. Yıl Mahallesi, Adalet Mahallesi, Alpaslan Mahallesi, Bayraklı Mahallesi, Cengizhan Mahallesi, Çay Mah, Çiçek Mah, Doğançay Mah, Emek Mahallesi, Fuat Edip Baksi Mahallesi, Gümüşpala Mahallesi, Manavkuyu Mahallesi, Mansuroğlu Mahallesi, Muhittin Erener Mahallesi, Onur Mahallesi, Org.Nafiz Gürman Mahallesi, Osmangazi Mahallesi, Postacılar Mahallesi, R.Şevket İnce Mahallesi, Soğukkuyu Mahallesi, Tepekule Mahallesi, Turan Mahallesi, Yamanlar Mahallesi, Bayraklı pimapen yapan, pimapen yapan yerler, pimapen ustası, Bayraklı pvc doğrama doğrama, pvc pencere Bayraklı, pvc kapı

Bayraklı, Türkiye`nin İzmir ilinin bir ilçesidir. İlçenin kuzeybatısında ve kuzeyinde Karşıyaka, doğusunda ve güneyinde Bornova, güneybatısında Konak ilçeleri, batısında İzmir Körfezi bulunmaktadır. 5747 sayılı Büyükşehir Belediyesi Sınırları İçerisinde İlçe Kurulması ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkındaki Kanun`a göre, Bayraklı 6 Mart 2008 tarihinde İzmir`in ilçesi olmuş, ilgili kanun 22 Mart 2008 tarihli ve 26824 sayılı Resmî Gazete`de yayımlanmıştır.[3] İzmir`in yeni kent merkezi olan ilçede yapımı biten, devam eden ve proje hâlinde olan gökdelenler bulunmaktadır.

Bayraklı ilçesi tarihi hakkında kısa bilgiler;

İlk İzmir`i kuranların MÖ 3000`de Tunç Çağı`nı yaşayan ve Bayraklı`da oturan bir halk olduğu, yapılan kazılar sonucu kesinlik kazanmıştır. Ancak, çok daha eski dönemlere, örneğin Yontma Taş Devri`ne uzanan bazı ilkel yerleşmelerin belirtileri de İzmir civarında kendini göstermektedir. Çok eski ilkel efsanelere göre, Bayraklı`daki yerleşmeden binlerce yıl önce kurulduğu belirtilen bir kentin, tanrıların vahşeti olarak değerlendirilen bir deprem sonucu göl hâline geldiği ileri sürülmektedir. Bu kentin, Yamanlar Dağı`ndaki Karagöl civarında olduğu tahmin edilmektedir. İlk İzmirlilerin kentlerini Bayraklı`da kurdukları bilinmektedir.

Bugünkü Bayraklı`nın hemen yanında bulunan Tekel Şarap Fabrikası bağlarının sınırları içindeki 150 dönüm büyüklüğündeki Tepekule isimli höyük (eski ismi Hacı Mutço tepesi), bundan 5.000 yıl önce Luwi veya Lelej denilen en eski İzmir yurttaşlarınca kurulan ilk yerleşme bölgesi idi. Daha sonra kent, MÖ 1000`lerde Tepekule, kayalık bir zemine sahipti. İzmirliler, evlerini bu kayalık yere inşa ettiler. Megaron tipi denilen evlerin alt yarısı taştan, üstü kerpiçtendi. Yer döşemeleri ve duvarları, çok enfes bir harçla sıvanmıştı. 370 metre yükseklikteki Tepekule Uygarlığı, Troya-2 Uygarlığı ile yaştaştır. Ayrıca 2009 yerel seçimlerinden itibaren Bayraklı, Karşıyaka ilçesinden ayrılarak ayrı bir ilçe olmuştur.

site ekle