Şirinyer

Şirinyer

 

Şirinyer pimapen pvc kapı satış montaj ve servis hizmetleri sunmaktayız. Pimapen yeni yapılan yapılarda en çok tercih edilen ve renk seçenekleri olarakda geniş ürün yelpazesi sunar. Eski yapılarda kullanılan ağaç kapı pencerelerin zamanla yıpranarak çürümesi sonucunda artık değişim zamanı gelen pencereler pimapen pvc doğrama ile değiştirilmektedir. Pimapen boyama ve cila yapma ihtiyacı olmaz bakımı son derece kolaydır nemlı bez veya deterjan ile temizlenebilir solma yapmaz çürüme yapmaz ve uzun yıllar kullanabilir bir sistemdir. Ağaçtan yapılan pencere ve kapılar ise boya yada cila yapılmaz ise zamanla hava şartlarından dolayı deforma olur. Pimapen ısı yalıtımı sağlar içerdeki ısıyı korur buda enerji tasarrufu sağlar.

Şirinyer hızlı şekilde gelişmesi yeni inşaatlar yapılması ve eski binalarında tadilat yapılması ile gelişimi devam etmektedir buda Şirinyer pimapen firması, firmaları, pimapen şirketi, şirketleri, pimapenci, pimapenciler, bu bölgede hizmet vermeye başlamıştır. Firmamız ile iletişime geçerek Şirinyer en uygun pimapen fiyatları ile sizlerde bizi tercih edebilirsiniz. Firmamız Şirinyer pimapen tamir servis hizmeti sunmaktadır.

Şirinyer pvc doğrama , pvc pencere Şirinyer, pvc kapı, Şirinyer pimapen yapan yerler, pimapen yapan yer

Şirinyer tarihi hakkında kısa bilgiler;

Şirinyer, İzmir`in Buca ilçesinin bir semtidir. Önceleri eski bir Rum köyü olan, daha sonra Levantenlerin sayfiye alanına dönüşen semtin ilk bilinen adı Paradiso`dur. Daha sonra Kızılçullu olan adı, Şirinyer olarak değiştirilmiştir. Yerlisi olan insanların büyük kısmı Girit ve Selanik kökenli Balkanlar göçmenleridir. Fiziki sınırları Yağhaneler`in bittiği Antik Yunan su kemerlerinden ve diğer yandan Gürçeşme yokuşunun bitme noktasından başlar; Buca Cezaevi`ni geçince de bu sınırlar biter. Merkez noktası ise Şirinyer postanesi ve Şirinyer Tansaş`ın bulunduğu Şirinyer Parkı civarıdır.

1856`da hizmete giren Şirinyer Hipodromu semtte yer almaktadır. Semtin Şirinyer Demiryolu Tüneli içerisinde yer alan Şirinyer istasyonuyla İZBAN bağlantısı mevcuttur. NATO`nun önceden hava, günümüzde kara komutanlığı olarak kullandığı karargâh semt sınırları içerisindedir.[1] Semt, yapılan yürüyüş yoluyla biraz daha sosyal bir yer hâline getirilmiştir. Semtin parkı yenilenmiş ve semtte engelliler için rehabilitasyon merkezi ve kadın aktivite merkezi açılmıştır. Bir zamanlar burada Kızılçullu Köy Enstitüsü de bulunmaktaydı. Şirinyerspor adında spor kulübü vardır ve İzmir Süper Amatör Ligi`nde mücadele eder.

site ekle