Karabağlar

Karabağlar

 

Karabağlar pimapen pvc kapı satış montaj ve servis hizmetleri sunmaktayız. Pimapen yeni yapılan yapılarda en çok tercih edilen ve renk seçenekleri olarakda geniş ürün yelpazesi sunar. Eski yapılarda kullanılan ağaç kapı pencerelerin zamanla yıpranarak çürümesi sonucunda artık değişim zamanı gelen pencereler pimapen pvc doğrama ile değiştirilmektedir. Pimapen boyama ve cila yapma ihtiyacı olmaz bakımı son derece kolaydır nemlı bez veya deterjan ile temizlenebilir solma yapmaz çürüme yapmaz ve uzun yıllar kullanabilir bir sistemdir. Ağaçtan yapılan pencere ve kapılar ise boya yada cila yapılmaz ise zamanla hava şartlarından dolayı deforma olur. Pimapen ısı yalıtımı sağlar içerdeki ısıyı korur buda enerji tasarrufu sağlar.

Karabağlar hızlı şekilde gelişmesi yeni inşaatlar yapılması ve eski binalarında tadilat yapılması ile gelişimi devam etmektedir buda Karabağlar pimapen firması, firmaları, pimapen şirketi, şirketleri, pimapenci, pimapenciler, bu bölgede hizmet vermeye başlamıştır. Firmamız ile iletişime geçerek Karabağlar en uygun pimapen fiyatları ile sizlerde bizi tercih edebilirsiniz. Firmamız Karabağlar pimapen tamir servis hizmeti sunmaktadır.

Karabağlar Mahalleleri;

Abdi İpekçi mah., Adnan Süvari mah., Ali Fuat Cebesoy , Ali Fuat Erden , Arap Hasan , Aşık Veysel , Aydın , Bahar , Bahçelievler , Bahriye Üçok mahallesi, Barış , Basın Sitesi , Bozyaka , Cennetçeşme , Cennetoğlu , Çalıkuşu , Devrim , Doğanay , Esenlik , Esentepe mahallesi, Esenyalı mahallesi, Fahrettin Altay , Gazi mahallesi, General Asım Gündüz , General Kazım Özalp , Gülyaka mahallesi, Günaltay , İhsan Alyanak , Karabağlar mahallesi, Kavacık mah., Kazım Karabekir , Kibar , Limontepe , Maliyeciler , Metin Oktay , Muammer Akar , Osman Aksüner , Özgür , Peker , Poligon , Refet Bele , Reis , Salih Omurtak , Sarıyer , Selvili , Sevgi , Şehitler , Tahsin Yazıcı , Tırazlı , Uğur Mumcu , Umut , Uzundere , Üçkuyular mah., Vatan , Yunus Emre , Yurdoğlu , Yüzbaşı Şerafettin , Karabağlar pimapen yapan, pimapen yapan yerler, pimapen ustası, Karabağlar pvc doğrama doğrama, pvc pencere Karabağlar, pvc kapı

 

Karabağlar ilçesi tarihi hakkında kısa bilgiler;

Karabağlar, İzmir ilinin bir ilçesidir. İlçenin kuzeyinde Konak, doğusunda Buca ve Gaziemir, güneyinde Menderes, batısında Güzelbahçe ve Seferihisar, kuzeybatısında Balçova ve Narlıdere ilçeleri bulunmaktadır. Nüfus bakımından İzmir`in Buca`dan sonra en büyük ikinci ilçesidir.

İzmir`in en eski yerleşim yerlerinden olan Karabağlar`ın Emrez ve Aktepe semtleri yaklaşık iki yüz yıl önce kara üzüm bağlarıyla kaplıydı. Bölgede çok az sayıdaki ailenin bağları, çiftlikleri ve bağ evleri yer alıyordu. 1920`li yıllarda Reşat Nuri Güntekin`in romanlarına konu olan Bozyaka bağlarının, 1970`li yıllara kadar korunduğu biliniyor. Reşat Nuri Güntekin`in Çalıkuşu romanını yazdığı, Bozyaka`daki evi de geçtiğimiz yıllarda yazarın isminin verildiği bir kitaplığa dönüştürüldü.

 

Bugün, mobilya sektörünün bulunduğu Yeşillik Caddesi ve çevresinde ise 40 yıl öncesine kadar bağlar bulunuyordu. Uzundere`ye kadar olan bölgenin de 1970`li yıllarda boş arazi olduğu biliniyor.

6 Mart 2008 tarihinde kabul edilen 5747 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Bakanlar Kurulu kararıyla kurulmuştur. Karabağlar`a Konak, Buca ve Gaziemir ilçelerinden 55 mahalle bağlanmıştır.

Coğrafya

Karabağlar`ın yüzölçümü 89 km2`dir.[1] İlçenin kuzeyinde Konak, doğusunda Buca ve Gaziemir, güneyinde Menderes, batısında Güzelbahçe ve Seferihisar, kuzeybatısında Balçova ve Narlıdere ilçeleri bulunmaktadır. Kavacık ve Tırazlı köylerinin boş alanlarla birlikte toplamı ise 7.100 hektardır.

site ekle