Menemen

Menemen

 

Menemen pimapen pvc kapı satış montaj ve servis hizmetleri sunmaktayız. Pimapen yeni yapılan yapılarda en çok tercih edilen ve renk seçenekleri olarakda geniş ürün yelpazesi sunar. Eski yapılarda kullanılan ağaç kapı pencerelerin zamanla yıpranarak çürümesi sonucunda artık değişim zamanı gelen pencereler pimapen pvc doğrama ile değiştirilmektedir. Pimapen boyama ve cila yapma ihtiyacı olmaz bakımı son derece kolaydır nemlı bez veya deterjan ile temizlenebilir solma yapmaz çürüme yapmaz ve uzun yıllar kullanabilir bir sistemdir. Ağaçtan yapılan pencere ve kapılar ise boya yada cila yapılmaz ise zamanla hava şartlarından dolayı deforma olur. Pimapen ısı yalıtımı sağlar içerdeki ısıyı korur buda enerji tasarrufu sağlar.

Menemen hızlı şekilde gelişmesi yeni inşaatlar yapılması ve eski binalarında tadilat yapılması ile gelişimi devam etmektedir buda Menemen pimapen firması, firmaları, pimapen şirketi, şirketleri, pimapenci, pimapenciler, bu bölgede hizmet vermeye başlamıştır. Firmamız ile iletişime geçerek Menemen en uygun pimapen fiyatları ile sizlerde bizi tercih edebilirsiniz. Firmamız Menemen pimapen tamir servis hizmeti sunmaktadır.

Menemen Mahalleleri;

29 Ekim mahallesi, 30 Ağustos mah., 75.Yıl Cumhuriyet mah., 85.Yıl Cumhuriyet , 9 Eylül , Ahıhıdır , Alaniçi , Atatürk , Ayvacık mahallesi, Bağcılar , Belen , Bozalan , Buruncuk , Camiikebir , Cumhuriyet , Çaltı , Çavuş , Çukurköy , Değirmendere , Doğa , Emiralem Merkez , Esatpaşa , Fatih , Gaybi , Gazi , Gazi Mustafa Kemal , Göktepe , Gölcük , Görece , Günerli , Hasanlar , Hatundere , Haykıran , Irmak , İğnedere , İncirli Pınar mah., İnönü , İsmet İnönü , İstiklal , Karaorman , Kasımpaşa , Kazımpaşa , Kemal Atatürk , Kesik , Kır , Mermerli , Musabey , Mustafa Kemal Atatürk mah., Seydinnasrullah , Süleymanlı , Süzbeyli , Telekler , Turgutlar , Tuzçullu , Tülbentli , Uğur Mumcu , Ulus mahallesi, Villakent , Yahşelli , Yanıkköy mah., Yayla , Yeşil Pınar , Yıldırım , Zafer , Zeytinlik , Menemen pvc doğrama , pvc pencere Menemen, pvc kapı, Menemen pimapen yapan yerler, pimapen yapan yer

 

Menemen ilçesi tarihi hakkında kısa bilgiler;

Menemen, Türkiye`nin İzmir ilinin bir ilçesidir. İlçenin kuzeyinde Aliağa ve Foça, güneyinde Çiğli, Karşıyaka ve Bornova ilçeleri, doğusunda Manisa ili, batısında İzmir Körfezi bulunmaktadır. Nüfusu 2016 yılı itibarıyla 163.565 kişidir. Menemen yemeği, çileği, testileri ve diğer çömlekçilik ürünleri ile ünlüdür. Cumhuriyet tarihinin en önemli olaylarından biri olan ve laik devlet düzenine karşı çıkan Menemen İsyanı burada yaşanmıştır.

Tarihçe

16 Haziran 1919 günü, işgal esnasında halka itidal telkin etmiş bulunan Menemen Kaymakamı Kemal Bey ve maiyetindeki 6 jandarma şehit edilmiştir. 17 Haziran 1919 günü Bergama baskınında hezimete uğrayarak dönmüş bulunan Yunan birliklerinin Menemen`de gerçekleştirdikleri, muhtemelen 1000`e yakın kişinin bir gün içinde öldürüldüğü katliam Ege Bölgesi`de işgal döneminin en kara sayfalarından birini oluşturmuştur.

İşgale rağmen Menemenli hiçbir zaman Yunan buyruğu altına girmemiş zaman zaman dağlara çıkarak Yunan askeri birliklerine baskınlar yaparak zayiatlar verdirmişlerdir.

Menemen, Kurtuluş Savaşı sonrasında zafer kazanan Türk Ordusu`nun 9 Eylül 1922`de şehre girmesiyle tekrar bağımsızlığına kavuşmuştur. 9 Eylül günü Menemen`in kurtuluş günü kabul edilmiştir. 1930`da Menemen Olayı ilçede yaşanmıştır.

Coğrafya

İzmir`in kuzeyinde yer alan Menemen, il merkezine 33 km uzaklıktadır. İlçenin kuzeyinde Aliağa ve Foça, güneyinde Çiğli, Karşıyaka ve Bornova ilçeleri, doğusunda Manisa ili, batısında İzmir Körfezi bulunmaktadır. Yüzölçümü 573 km2`dir.[3] Kıyı bölgesinde Gediz Deltası yer almaktadır.

site ekle