Ödemiş

Ödemiş

 

Ödemiş pimapen pvc kapı satış montaj ve servis hizmetleri sunmaktayız. Pimapen yeni yapılan yapılarda en çok tercih edilen ve renk seçenekleri olarakda geniş ürün yelpazesi sunar. Eski yapılarda kullanılan ağaç kapı pencerelerin zamanla yıpranarak çürümesi sonucunda artık değişim zamanı gelen pencereler pimapen pvc doğrama ile değiştirilmektedir. Pimapen boyama ve cila yapma ihtiyacı olmaz bakımı son derece kolaydır nemlı bez veya deterjan ile temizlenebilir solma yapmaz çürüme yapmaz ve uzun yıllar kullanabilir bir sistemdir. Ağaçtan yapılan pencere ve kapılar ise boya yada cila yapılmaz ise zamanla hava şartlarından dolayı deforma olur. Pimapen ısı yalıtımı sağlar içerdeki ısıyı korur buda enerji tasarrufu sağlar.

Ödemiş hızlı şekilde gelişmesi yeni inşaatlar yapılması ve eski binalarında tadilat yapılması ile gelişimi devam etmektedir buda Ödemiş pimapen firması, firmaları, pimapen şirketi, şirketleri, pimapenci, pimapenciler, bu bölgede hizmet vermeye başlamıştır. Firmamız ile iletişime geçerek Ödemiş en uygun pimapen fiyatları ile sizlerde bizi tercih edebilirsiniz. Firmamız Ödemiş pimapen tamir servis hizmeti sunmaktadır.

Ödemiş Mahalleleri;

Akıncılar , Alaşarlı , Anafartalar mahallesi, Artıcak , Atatürk mah., Bademli , Balabanlı , Bayırlı , Bebekler , Bengisu , Beyazıtlar , Bıçakçı , Birgi , Bozcayaka , Bozdağ , Bucak , Bülbüller , Büyükavulcuk , Cevizalan , Cumhuriyet , Çağlayan , Çamlıca , Çamyayla , Çayır , Çaylı , Çobanlar , Demircili , Demirdere , Dereuzunyer , Dolaylar , Emirli , Emmioğlu , Ertuğrul , Gerçekli , Gereli , Gölcük , Güney , Günlüce , Hacıhasan , Hamam , Horzum , Hürriyet , Işık , İlkkurşun , İnönü mahallesi, Karadoğan , Karakova , Kayaköy , Kaymakçı , Kazanlı , Kemenler , Kemer , Kerpiçlik , Kışla , Kızılca mah., Kızılcahavlu , Konaklı , Köfündere , Köseler , Kurucuova , Kutlubeyler , Kuvvetli , Küçükavulcuk , Küçükören , Küre , Mescitli , Meşrutiyet , Mimar Sinan , Mursallı , Ocaklı , Oğuzlar , Orhangazi mah., Ortaköy mahallesi, Ovacık , Ovakent , Pirinççi , Sekiköy , Seyrekli , Suçıktı , Süleyman Demirel , Süleymanlar , Şirinköy , Tekke , Tosunlar , Türkmen , Türkönü , Umurbey , Uzundere , Üç Eylül , Üçkonak , Üzümlü , Veliler , Yeniceköy , Yeniköy mah., Yeşilköy mahallesi, Yılanlı , Yolüstü , Yusufdere , Zafer ,Ödemiş pvc doğrama , pvc pencere Ödemiş, pvc kapı, Ödemiş pimapen yapan yerler, pimapen yapan yer

 

Ödemiş ilçesi tarihi hakkında kısa bilgiler;

Ödemiş, Türkiye`nin İzmir ilinin bir ilçesidir. İlçenin doğusunda Kiraz ve Beydağ, batısında Bayındır ve Tire ilçeleri, kuzeyinde Manisa, güneyinde Aydın illeri bulunmaktadır.

Ödemiş Türkiye`nin batısında Ege Bölgesi`nde İzmir iline bağlı bir ilçedir. Ödemiş`in il merkezine uzaklığı 113 kilometredir. Denizden yüksekliği 123 metre olup en yüksek noktası 2157 metre ile Bozdağlar`dır. Yüzölçümü 1.019 km2`dir.[1] İlçenin doğusunda Kiraz ve Beydağ, batısında Bayındır ve Tire ilçeleri, kuzeyinde Manisa, güneyinde Aydın illeri bulunmaktadır. Ödemiş, İzmir ilinin Bergama`dan sonra en geniş yüzölçümüne sahip ilçesidir. Büyük bir kısmı ovalık olan arazinin ortasından Küçük Menderes Nehri akmaktadır. Gölcük Gölü ilçe topraklarında bulunur.

Bölge Akdeniz ikliminin etkisi altındadır. İlçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ılık ve yağmurlu geçer. Bozdağlar ve Aydın Dağları`na kar yağar, nem oranı %64`tür. Ödemiş bitki örtüsü genelde makidir. Dağlarda meşe ağacı türleri, kestane menengiç ve kızılçam ağaçları yetişmektedir. Ovada ise ceviz, incir, kavak, fıstıkçamı, turunçgiller, zeytin ve meyve ağaçları yer almaktadır.

Ekonomi

Ödemiş`in ekonomisi tarıma dayalı olup ilçe yüzölçümünün %36`sı tarım arazisidir. 21 binden fazla aile tarımla uğraşmakta ve geçimini böylelikle sağlamaktadır. Başlıca tarım ürünleri patates, incir, zeytin, karpuz, susam, kestane, tütün, üzüm ve yaş sebzelerdir. Yöre verimli topraklara sahip olup, tarlalardan bir yılda üç ürün kaldırılabilmektedir. 2004 verilerine göre Ödemiş`in tarımsal üretim değerinin ülke içindeki payı 0,70675`tir. Bu oranla tarımsal üretim değer sıralamasında ülke içinde 13. sırada yer almıştır.[21] Ayrıca Bademli yöresi meyve fidanı yetiştiriciliği ve kiraz üretimi alanlarında Türkiye ekonomisinde büyük bir paya sahiptir. Ayrıca Ödemiş`te üretilen bir diğer önemli ürün ise Ödemiş Deri Tulum Peyniri`dir. Tüm Ege bölgesinde enfes tadını bilmeyen yoktur. Ege bölgesinde Deri Tulum Peyniri sadece Ödemiş`te yapılmaktadır.

İlçenin ilçe halkı tarafından 'kompir' olarak nitelendirilen sarı renkli patatesi sadece Ege Bölgesi`nde değil tüm Türkiye pazarlarında görülebilen en meşhur tarım ürünüdür.

İlçenin hazır yemek kültürünün en meşhur örnekleri Ödemiş Kebabı, Ödemiş Sandviçi ve Töngül Pidesi`dir. Ev yemek kültüründe ise sebze ve et yemeklerine ilaveten birçok bölgede bilinmeyen ebegümeci, ısırgan, iğnelik, sarmaşık gibi çeşitli otlardan yapılan leziz ot kavurmaları mevcuttur.

Ödemiş`in sanayi yapısı da tarımsal hammaddelere dayalıdır. Ayrıca imalat sanayi içinde değerlendirilecek iş makineleri, çelik döküm, elektronik, süt ürünleri, plastik, ağaç ürünleri, zeytinyağı vb. fabrikalar ve işletmeleri bulunmaktadır. Sanayileşme yönünde özellikle son yıllarda önemli adımlar atılmaktadır.

İlçede büyük market olarak 6 tane A101, 5 tane Şok,13 tane Karabıyık Market, 2 tane Pehlivanoğlu, 2 tane UCZ Sistem, 5 tane BİM, 2 tane Migros, 2 tane Kipa vardır. Giyim mağazası olarak: Koton, Defacto, LC Waikiki, Şanel, S-Wass gibi mağazalar vardır.

site ekle